Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć?

Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć?

Recenzja Filmu: Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy)

Może i jest to najmniej rozpoznawalna z licencji Marvela przenoszonych ostatnio na wielki ekran, ale jeśli jednak nie siedzicie w komiksach zbyt głęboko i interesuje Was po prostu dobre, awanturnicze kino przygodowe w kosmicznym sztafażu, nowy film Jamesa Gunna mogę Wam spokojnie zarekomendować.

Dwie najmocniejsze strony fimu to wyraziści bohaterowie i przepiękne efekty specjalne, ze szczególnym naciskiem na kosmiczne widoczki. Z kadrów można robić pocztówki na masową sprzedaż. Bardzo dobrze uwydatnia to efekt 3D i po raz pierwszy od dłuuuugiego czasu nie pożałowałem dopłaty za kinowy bilet pozwalający „dwójkę” zamienić na „trójkę”.

Co się tyczy postaci, wszystko kręci się wokół Petera Quilla (Chris Pratt), który jako mały chłopiec zostaje porwany przez statek kosmiczny. Gdy kamera odnajduje go po latach, jest on już wyjętym spod prawa kosmicznym łowcą nagród, awanturnikiem o gołębim sercu, czasami dzielnym, a czasem pierdołowatym. Tak mógłby wyglądać młodszy Han Solo, gdyby nie był takim badassem. Los (a raczej pogoń za kasą) przecina jego ścieżki z innymi wyrzutkami galaktyki – zielonoskórą zabójczynią Gamorą (mimo to seksowna Zoe Saldana), przypakowanym Draxem (o dziwo posiadający niezły talent aktorski wrestler Dave Bautista), uzbrojonym w wyrzutnię rakiet gadającym szopem (!) (głos Bradleya Coopera) i człekokształtnym drzewem Grootem (!!) (głos Vina Diesela). Główna obsada uzupełniona jest o bardzo mocne nazwiska. Na ekranie pojawia się między innymi wyrazisty (i niebieski) Michael Rooker, Djimon Hounsou (z niezmienionym kolorem skóry), pocieszny jak zwykle John C. Reilly, ale też gwiazdy z wyższej półki – Glenn Close i Benicio Del Toro. Jest na co popatrzeć.

Fabuła jest oczywiście pretekstowa: któryś z kosmicznych gadżetów, jakie ekscentryczna grupa poszukiwaczy wzięła na celownik okazuje się być kluczem do zagłady galaktyki. Swoje łapy chcą położyć na nim także czarne charaktery w postaci Ronana i Thanosa. Tylko dzielna drużyna może powstrzymać zagładę kilku planet, a zrobi to z jajem i humorem.

No właśnie, o wiele częściej niż typowo superbohaterski patos w filmie pojawiają się trafne żarty. Zabawne odzywki i gagi sytuacyjne sprawdzają się wyśmienicie, czyniąc tę produkcję również świetną komedią. Oczywiście odrobina powagi z dawką patosu też się znajdzie, ale cóż, takie są prawa rynku. Efekt końcowy może nie wychodzi ponad utarte standardy i momentami film wydaje się nieco przydługi, jednak w charakterze niezobowiązującego kina rozrywkowego sprawdza się nad wyraz dobrze, stanowiąc jedną z dających największą frajdę propozycji tego roku. Dla fanów „nowego Marvela” będzie jak znalazł. A jeśli chcecie krótkiego powrotu do roku 1986, obowiązkowo obejrzyjcie scenę po napisach.

Ocena 7.5/10

Gdzie obejrzeć cały film online: Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy)

Film obejrzysz tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

Post Comment